Rephonic
Artwork for Prostor X

Prostor X

Čestmír Strakatý

Prostor X je podcast časopisu Reflex, v němž moderátor Čestmír Strakatý zpovídá osobnosti o aktuálních a zajímavých tématech.

Listen

Do you want to know how many people listen to Prostor X? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

Na ulici strávil senátor Marek Hilšer i 12 hodin denně a přiznává, že nasbírat 50 tisíc podpisů nutných k podání prezidentské kandidatury není snadné, ani levné. Reálně to vyžaduje dva tisíce hodin na jednom petičním stánku, nebo přes 2,5 milionu kor... more

--:--
--:--
12 hours ago

Zatímco první oficiální reakce lídrů stran na výsledky voleb byly plné optimismu, atmosféra uvnitř štábů tomu v sobotu večer nenasvědčovala. Aspoň podle podnikatele Petra Stuchlíka. „Panovala deziluze a mě velmi překvapilo, že v podstatě bez výjimky,... more

--:--
--:--
2 days ago

Politicky to byla prohra, připouští Jan Farský po návratu z osmiměsíční stáže na oregonské univerzitě, kterou „zaplatil“ poslaneckým mandátem i pozicí šéfa klubu STAN a nadto čelil nařčením z lhářství, protistátní činnosti nebo amatérismu. „Zvláště o... more

--:--
--:--
3 days ago

Reviews

4.9 out of 5 stars from 11 ratings
 • Strašně dobrý

  Poslouchám každou noc na uspaní.

  Apple Podcasts
  5
  Andy28474
  United Kingdom3 months ago
 • Bože, to je pablb. Viry neuvažují jako lidi že by si strategicky plánovaly mutace. Tohle by dělal on když by byl tím virem. Ten virus bude dělat pokus omyl v podstatě na slepo. Dalo by se to přirovnat k chmýří z pampelišky. Něco zahyne, něco se uchytí a dále rozmnoží. Víc v tom není.

  Castbox
  Michael ŠOUREK
  9 months ago
 • Takže nejprve přijde nařízení zakazující předjíždění cyklisty s odstupem menším než 1,5 metrů a jako řešení není zrušení toho nařízení, ale vytvoření dalšího pruhu pro cyklisty.

  Castbox
  Michael ŠOUREK
  9 months ago
 • Kritické myšlení není třeba učit. Kritické myšlení je u dětí přirozené. Ale právě škola děti kritické myšlení odnaučuje, jelikož ohodnocování žáka od 5 do 1 a následné zesměšňování odlišných názorů před třídou vede naopak k držení huby a kroku. Jak potom v takovém absurdním systému srovnatelným s tlupou pralidí chcete podporovat kritické myšlení? Že se tak hloupě ptám...

  Castbox
  Michael ŠOUREK
  9 months ago

Similar Podcasts

Studio N
Studio NDeník N
Vinohradská 12
Vinohradská 12Český rozhlas
Ptám se já
Ptám se jáSeznam Zprávy
Vlevo dole
Vlevo doleSeznam Zprávy
5:59
5:59Seznam Zprávy

Frequently Asked Questions About Prostor X

Where can I find podcast stats for Prostor X?

Rephonic provides a wide range of data for two million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Prostor X and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Prostor X?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Prostor X?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Prostor X and two million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Prostor X have?

To see how many followers or subscribers Prostor X has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Prostor X get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Prostor X are there?

Prostor X launched 3 years ago and published 391 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Prostor X?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Prostor X from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Prostor X reviews from?

Rephonic pulls reviews for Prostor X from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Prostor X?

You can view podcasts similar to Prostor X by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.