Rephonic
Artwork for Studio N

Studio N

Deník N

Podcast Deníku N. Investigativa, zásadní události a jízlivé poznámky s Filipem Titlbachem.

PublishesDailyEpisodes999Founded5 years ago
Language
Czech
Number of ListenersCategories
NewsPoliticsDaily News

Listen to the Podcast

Artwork for Studio N

Latest Episodes

Americká Sněmovna reprezentantů odsouhlasila poslání další pomoci Ukrajině. Návrh na vyčlenění více než šedesáti miliard dolarů na podporu Ruskem napadené země teď poputuje do Senátu, kterým by měl podle očekávání projít. Finanční podpora ale přicház... more

--:--
--:--
28 hours ago
YouTube

Trest Dominika Feriho za dvě znásilnění a jeden pokus o něj platí. Rozhodl tak odvolací senát Městského soudu v Praze v čele se soudcem Liborem Vávrou. Exposlanec by proto měl strávit tři roky ve vězení. Senát se neztotožnil s námitkami, které Feri u... more

--:--
--:--
2 days ago
YouTube

Ve světě přibývá zemí, kterým vládnou autoritáři, v demokratických režimech už nežijí obyvatelé třetiny států světa. Dá se tento trend ještě zastavit? Proč vláda rezignovala na boj s dezinformacemi? A proč se pětikoalici nedaří nabírat voliče? Při ži... more

--:--
--:--
5 days ago
YouTube

Zaslouží si Češi nálepku nejpohodovějšího národa střední Evropy? Jak nás vidí Poláci? A kde jsou rozdíly mezi dvěma blízkými, ale občas dramaticky odlišnými sousedy? Editor vědecké rubriky Deníku N Petr Koubský se ptá polského spisovatele a novináře ... more

--:--
--:--
6 days ago
YouTube

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Studio N and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Reviews

4.6 out of 5 stars from 94 ratings
 • Jeden z nejlepších zpravodajských podcast u nás. Zajímavé a důležité informace, srozumitelné a přehledné podání a skvělí moderátoři.

  Podcast Addict
  5
  AnkaB
  2 months ago
 • Značně názorově nevyrovnaně zpracované téma.

  Podcast Addict
  pe.havel
  a year ago
 • Propaganda

  Pseudo-žurnalistika s velkou dávkou bolševismu. Cancel Culture na nevyžádání.

  Apple Podcasts
  1
  Ajevymalováno
  United Kingdom2 years ago
 • Mám rád vás podcast, ale co mi na něm neskutečně vadí, je ta softwarová úprava zvuku. Nevím co to používáte, ale zřejmě to zkracuje mezery mezi slovy, působí to naprosto nepřirozeně a někdy je to tak protivné, že podcast raději vypnu, přestože mě jeho obsah zajímá.

  Podcast Addict
  4
  Pafka
  2 years ago
 • Nejlepší podcast v Česku

  Jako velká fanynka NYTimes a jejich podcastu The Daily velmi oceňuji Studio N, které mi přijde jako česká adaptace tohoto informativního podcastu. Rozhovory se zajímavými osobnostmi a novináři jsou vždycky skvěle vedené, sestříhané a plné detailu. Za mě je Studio N nejlepší český podcast a každý den se těším na nový díl.

  Apple Podcasts
  5
  VeraDvorakova
  Denmark3 years ago

Similar Podcasts

Vinohradská 12
Vinohradská 12 Český rozhlas
5:59
5:59 Seznam Zprávy
Vlevo dole
Vlevo dole Seznam Zprávy
Dobrovský & Šídlo
Dobrovský & Šídlo Paměť národa

Chart Rankings

Apple Podcasts
#134 United Kingdom/News/Daily News
Apple Podcasts
#191 Canada/News/Daily News
Apple Podcasts
#113 Germany/News/Daily News
Apple Podcasts
#123 Italy/News/Daily News
Apple Podcasts
#205 Australia/News/Daily News
Apple Podcasts
#235 France/News/Daily News

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Studio N

Where can I find podcast stats for Studio N?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Studio N and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Studio N?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Studio N?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Studio N and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Studio N have?

To see how many followers or subscribers Studio N has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Studio N get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Studio N are there?

Studio N launched 5 years ago and published 999 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Studio N?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Studio N from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Studio N reviews from?

Rephonic pulls reviews for Studio N from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Studio N?

You can view podcasts similar to Studio N by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.