Rephonic
Artwork for Vinohradská 12

Vinohradská 12

Český rozhlas

Nestíháte sledovat nové události? Noviny a sociální sítě jsou plné jmen a fotek a vy nevíte proč? Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 vysvětlí aktuální témata v souvislostech. Najdete také na našem zpravodajském webu iRozhlas.cz, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.Všechny díly podcastu Vinohradská 12 můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujR... more

PublishesDailyEpisodes1359Founded5 years ago
Language
Czech
Number of ListenersCategory
News

Listen to the Podcast

Artwork for Vinohradská 12

Latest Episodes

Pobodaný voják na polsko-běloruském pomezí. Konflikt s migrantem, který skončil smrtí. Východní hranice NATO jako horké a přehlížené pásmo sporů a hybridní války. O co tu Putinovi jde? Téma pro Andrease Papadopulose, zpravodaje České televize. Ptá se... more

--:--
--:--
2 days ago

Jedni nevyužili potenciál, druzí pohořeli. Přesto mají vybrat příštího českého eurokomisaře. Vloží se do nominací Pirátů a Starostů ODS? Anebo dokonce hnutí ANO? Boj o Evropskou komisi začal a komentář ve Vinohradské 12 nabízí politický analytik Luká... more

--:--
--:--
3 days ago
YouTube

Měl zapálit autobusy v pražském depu, dva dny na to ho chytla policie. Muž je ve vazbě a obviněný z terorismu. Proč? Protože vláda má indicie, že v tom mělo prsty Rusko. Podrobnosti zná Zdislava Pokorná, investigativní reportérka českého Deníku N. Pt... more

--:--
--:--
4 days ago
YouTube

Vzestup konzervativců a nacionalistů, kteří mají podporu hodně mladých lidí. I o tom byly letošní evropské volby. Končí věk Macrona nebo Scholze a začíná éra LePenové, Wilderse nebo Meloniové. Téma pro politologa Aleše Michala z Fakulty sociálních vě... more

--:--
--:--
5 days ago
YouTube

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Vinohradská 12 and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Reviews

4.9 out of 5 stars from 3.7k ratings
 • Moc děkuji že se věnujete tomuhle tématu. Je to velice složité bezbariérová vyhláška se nedodržuje zaměstnávání vozíčkářů či jinak handicapovaných se každý radši vyhýbá jak říkám ještě jednou děkuji

  Podcast Addict
  5
  Máca
  a month ago
 • Děláte výbornou práci. Vaše podcasty jsou úžasné. Rozšiřte o další možnosti. Děkuji

  Podcast Addict
  5
  Pavel Straka
  2 years ago
 • Kvalitní informace, dobrá novinářská práce, nezávislá publicistika,to vše tento podcast přináší.

  Podcast Addict
  5
  Pacific
  3 years ago
 • Skvělý rozhovor vysvětlující Orbánův ďábelský, technicky dokonalý postup, jak zničit nezávislou žurnalistiku. Jde z toho mráz po zádech. Ještě tam naštěstí nejsme, ale jdeme tím směrem...

  Podcast Addict
  5
  vsky
  4 years ago
 • Kvalitny podcast

  Velmi kvalitne spracovane temy. Velmi sa mi paci ze spracovava temy z CR ale aj sveta a velmi kvalitne. Dakujem!

  Apple Podcasts
  5
  MichaelaLSVK
  United Kingdom4 years ago

Similar Podcasts

Studio N
Studio N Deník N
5:59
5:59 Seznam Zprávy
Vlevo dole
Vlevo dole Seznam Zprávy
Dobrovský & Šídlo
Dobrovský & Šídlo Paměť národa

Chart Rankings

Apple Podcasts
#138 Ukraine/News

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Vinohradská 12

Where can I find podcast stats for Vinohradská 12?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Vinohradská 12 and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Vinohradská 12?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Vinohradská 12?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Vinohradská 12 and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Vinohradská 12 have?

To see how many followers or subscribers Vinohradská 12 has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Vinohradská 12 get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Vinohradská 12 are there?

Vinohradská 12 launched 5 years ago and published 1359 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Vinohradská 12?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Vinohradská 12 from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Vinohradská 12 reviews from?

Rephonic pulls reviews for Vinohradská 12 from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Vinohradská 12?

You can view podcasts similar to Vinohradská 12 by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.