Rephonic
Artwork for Vinohradská 12

Vinohradská 12

Český rozhlas

Nestíháte sledovat nové události? Noviny a sociální sítě jsou plné jmen a fotek a vy nevíte proč? Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 vysvětlí aktuální témata v souvislostech. Najdete také na našem zpravodajském webu iRozhlas.cz, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.Všechny díly podcastu Vinohradská 12 můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Listen

Do you want to know how many people listen to Vinohradská 12? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

Srbsko znovu zažívá vlnu protestů. V minulých dnech se vyostřila i situace u hranic s Kosovem. Proti čemu se lidé bouří? A zhatí to snahy konečně v oblasti nastolit mír? Otázky pro Magdalénu Fajtovou, zahraniční reportérku ČRo. more

--:--
--:--
13 hours ago

Ruské námořnictvo ji mělo vycvičit pro špionážní účely. A ona teď brázdí vody kolem Skandinávie. Teď naposledy se objevila u norských a švédských břehů. Běluha, bílý kytovec. Když ji spatřili poprvé, měla postroj a držák na GoPro kameru. Mají Rusové ... more

--:--
--:--
37 hours ago

Vylomené dveře, strkanice, nadávky, urážky, vulgarity. Vítejte na pražském městském soudě. Co se to tam dělo? A nedovolí si zfanatizovaný dav příště zajít ještě o krok dál? Odpovídá Miroslav Mareš, odborník na extremismus z Masarykovy univerzity v Br... more

--:--
--:--
5 days ago

Reviews

4.8 out of 5 stars from 86 ratings
 • Děláte výbornou práci. Vaše podcasty jsou úžasné. Rozšiřte o další možnosti. Děkuji

  Podcast Addict
  5
  Pavel Straka
  a year ago
 • Kvalitní informace, dobrá novinářská práce, nezávislá publicistika,to vše tento podcast přináší.

  Podcast Addict
  5
  Pacific
  2 years ago
 • w

  Castbox
  Ladislav Lüley
  2 years ago
 • Skvělý rozhovor vysvětlující Orbánův ďábelský, technicky dokonalý postup, jak zničit nezávislou žurnalistiku. Jde z toho mráz po zádech. Ještě tam naštěstí nejsme, ale jdeme tím směrem...

  Podcast Addict
  5
  vsky
  3 years ago
 • Kvalitny podcast

  Velmi kvalitne spracovane temy. Velmi sa mi paci ze spracovava temy z CR ale aj sveta a velmi kvalitne. Dakujem!

  Apple Podcasts
  5
  MichaelaLSVK
  United Kingdom3 years ago

Similar Podcasts

Studio N
Studio N Deník N
5:59
5:59 Seznam Zprávy
Vlevo dole
Vlevo dole Seznam Zprávy
Prostor X
Prostor X Čestmír Strakatý

Chart Rankings

Apple Podcasts
#177 Ukraine/News
Apple Podcasts
#192 Finland/News
Apple Podcasts
#218 United Arab Emirates/News

Frequently Asked Questions About Vinohradská 12

Where can I find podcast stats for Vinohradská 12?

Rephonic provides a wide range of data for two million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Vinohradská 12 and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Vinohradská 12?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Vinohradská 12?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Vinohradská 12 and two million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Vinohradská 12 have?

To see how many followers or subscribers Vinohradská 12 has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Vinohradská 12 get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Vinohradská 12 are there?

Vinohradská 12 launched 4 years ago and published 1080 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Vinohradská 12?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Vinohradská 12 from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Vinohradská 12 reviews from?

Rephonic pulls reviews for Vinohradská 12 from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Vinohradská 12?

You can view podcasts similar to Vinohradská 12 by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.