Rephonic
Artwork for 5:59

Jedno zásadní téma každý všední den. To nejdůležitější dění v Česku, ve světě, ekonomice, sportu i kultuře optikou Seznam Zpráv.

PublishesDailyEpisodes560Founded2 years ago
Language
Czech
Number of ListenersCategories
Daily NewsNews

Listen to the Podcast

Artwork for 5:59

Latest Episodes

Konflikt mezi Íránem a Izraelem vystoupil z dosavadní podoby „stínové války“. Po víkendovém íránském útoku se tak svět obává další války na Blízkém východě, která by přitom mohla zachvátit širší region. Proč se režim v Teheránu odhodlal k bezpreceden... more

--:--
--:--
20 hours ago

Debatu o čínském vlivu v Česku posílil v poslední době vedle informací o útoku čínských hackerů na české ministerstvo zahraničních věcí i incident, při kterém byl čínský diplomat v Praze přistižen při sledování kolony tchajwanské viceprezidentky. Jak... more

--:--
--:--
44 hours ago

Evropské státy včetně Česka by si podle expertů měly všímat nového rozsudku ohledně klimatické žaloby, který vynesl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Podobných žalob přitom přibývá a první klimatická žaloba už několik let putuje i českou ... more

--:--
--:--
5 days ago

Zaměstnanci Pediatrické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze upozornili prostřednictvím veřejné sbírky na tristní stav pavilonu, ve kterém se jejich pracoviště nachází. Proč situace s pediatrickou klinikou zašla tak daleko? Proč nejsou pros... more

--:--
--:--
6 days ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to 5:59 and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Reviews

4.8 out of 5 stars from 1.7k ratings
 • Bubny hrůzy

  Právě poslouchám díl o Číně. Hrozné, to mlácení v pozadí, to strašné zvukové podkreslení ve mě začíná vyvolávat nevolnost. Už jednou jsem na to neúměrné snažení o dramatičnost kritizovala. To se to fakt všem ostatním líbí?

  Apple Podcasts
  2
  Madlafrombavaria
  Germany4 months ago
 • Opravdu tohle chcete vysílat?

  Podcast Addict
  1
  Jamas
  5 months ago
 • Ne, nedá se to

  Témata zajímavá, moderátorka slušná, hosti zajímaví. Ale ten zvukový podkres je prostě neuvěřitelně otravný a neposlouchatelný. Chcete slyšet odpověď hosta? Sorry, ne, tady máte bubny s duněním dokola a dokola, opakující se brnkání tří strun na kytaře minuty a minuty stále stejná smyčka, prostě neslyšíte věku bez otravného zvukového podkresu, až nakonec vůbec nevíte, co se řeší, jen už chcete, aby ten debilní zvuk skončil. Zlatá Vinohradská 12, kde ty zvuky nejsou. Unfollow.

  Apple Podcasts
  3
  Sevenjetc
  Germanya year ago
 • 5 Stars

  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

  Apple Podcasts
  5
  flashing light on
  United Kingdoma year ago
 • ?

  Podcast Addict
  livio
  a year ago

Similar Podcasts

Chart Rankings

Apple Podcasts
#133 United Kingdom/News/Daily News
Apple Podcasts
#227 Canada/News/Daily News
Apple Podcasts
#121 Italy/News/Daily News
Apple Podcasts
#129 Germany/News/Daily News
Apple Podcasts
#237 Australia/News/Daily News
Apple Podcasts
#49 Russia/News/Daily News

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About 5:59

Where can I find podcast stats for 5:59?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to 5:59 and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for 5:59?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for 5:59?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for 5:59 and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does 5:59 have?

To see how many followers or subscribers 5:59 has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does 5:59 get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of 5:59 are there?

5:59 launched 2 years ago and published 560 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact 5:59?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for 5:59 from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect 5:59 reviews from?

Rephonic pulls reviews for 5:59 from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like 5:59?

You can view podcasts similar to 5:59 by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.