Rephonic
Artwork for Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Český rozhlas

Pořad o zdraví a zdravém životním stylu, kde se veselou formou dozvíte více o svém zdraví a jak funguje lidské tělo.Všechny díly podcastu Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

PublishesWeeklyEpisodes50Foundeda year ago
Language
Czech
Number of ListenersCategory
Health & Fitness

Listen to the Podcast

Artwork for Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Latest Episodes

Brnění nebo mravenčení může mít banální příčinu, ale může signalizovat i něco vážnějšího. Proto ho neberte na lehkou váhu. Může se objevit kdekoli na těle. more

--:--
--:--
7 days ago

Na kůži jako na povrchovém orgánu se nejčastěji projevují nějaké známky choroby. „Dřívější lékaři pozorovali kůži. Někdy to měli těžké, protože pokud vyšetřovali muži ženy, směli vidět jenom zápěstí,“ říká Kateřina Cajthamlová. more

--:--
--:--
14 days ago

Krásné husté vlasy by chtěl mít asi každý. Říká se, že jsou korunou krásy. Většinu lidí proto zaskočí, pokud o ně začnou přicházet, obzvlášť pokud se o ně dobře starají. Čím je tedy vypadávání nejčastěji způsobeno a dá se s ním něco dělat? more

--:--
--:--
21 days ago

Pro někoho nádech, výdech nemusí být samozřejmostí. Astma je chronické onemocnění dýchacích cest a může se objevit kdykoli během života. more

--:--
--:--
a month ago

Srážení krve je důležité. V případě zranění sražená krev pomáhá zastavit krvácení. A jak se „srazí“ krev? more

--:--
--:--
a month ago

Tiky nebo záškuby se často objevují u dětí, s věkem většinou vymizí. Jednoduché tiky se můžou objevit náhle a zhoršují se ve stresu. Kolik máme druhů tiků a jak dlouho můžou trvat? more

--:--
--:--
a month ago

Žlučník je jedna z částí těla, kterou máme tendenci ignorovat. Když funguje dobře, ani o něm nevíme. Jeho úkolem je koncentrovat žluč z jater, která teče buď přímo do žlučovodu, nebo pokud je jí víc, tak udělá odbočku do žlučníku. A tam se koncentruj... more

--:--
--:--
2 months ago

Chrapot, sípání nebo jiné hlasové problémy, které nepatří do vašeho hlasového projevu, vás můžou zaskočit. Kdy by se vašim nezvyklým projevům měl věnovat lékař? more

--:--
--:--
2 months ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Similar Podcasts

MUDr.ování
MUDr.ování ProŽeny.cz
Fitness007
Fitness007 Fitness007
Institut Moderní Výživy podcast
Institut Moderní Výživy podcast Institut Moderní Výživy podcast
Cukrfree Podcast
Cukrfree Podcast Janina D. Černá
Rádio Universum
Rádio Universum Rádio Universum

Top Health & Fitness Podcasts

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Where can I find podcast stats for Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou have?

To see how many followers or subscribers Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou are there?

Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou launched a year ago and published 50 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou reviews from?

Rephonic pulls reviews for Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou?

You can view podcasts similar to Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.