Rephonic
Artwork for İlk Sayfası

İlk Sayfası

Storytel

Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu yazarlarla konuşuyor. Bir kitabın ilk sayfası üzerinden yazarlara nasıl yazdıklarını soruyorlar ve nasıl yazılır sorusuna yanıt arıyorlar. Bir nevi sesli yazı atölyesi düzenliyorlar.

PublishesDailyEpisodes26Founded6 years ago
Language
Turkish
Categories
BooksArtsSociety & CulturePersonal Journals

Listen to the Podcast

Artwork for İlk Sayfası

Latest Episodes

Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu'nun hazırladığı İlk Sayfası, 26. bölümü ile final yapıyor. 25 Bölüm boyunca Türkiye'nin en önemli yazarlarını konuk eden ve her biri birbirinden özel sohbetler gerçekleştiren Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu, son bölümde; t... more

--:--
--:--
5 years ago

İlk Sayfası'nın 25. Bölümünde Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu'na Pınar Kür konuk oluyor. Edebiyatımızın en başarılı ve sevilen yazarlarından Pınar Kür ile keyifli ve ilham verici bir sohbet, bu bölümde sizleri bekliyor.

--:--
--:--
5 years ago

İlk Sayfası'nın 24. bölümünde Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu'nun konuğu Sezgin Kaymaz. Özgün üslubu ve akıcı dili ile tanınan usta yazar Sezgin Kaymaz'ın farklı yazarlık serüveni; yazmaya ve edebiyata meraklı herkes için çok ilham verici. Podcast'ları... more

--:--
--:--
5 years ago

İlk Sayfası’nda Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu'nun 23.bölüm konuğu Mine Söğüt. Güçlü ve cesur kalemi ile tanınan, sevilen yazar Mine Söğüt ile yazmaya ve edebiyata dair çok keyifli bir sohbet sizleri bekliyor.

--:--
--:--
5 years ago

Insights

Contact Information
Podcast Host

Find out how many people listen to İlk Sayfası and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Reviews

5.0 out of 5 stars from 42 ratings
 • Mükemmel!

  Gerçekten çok beğendim. Muhteşem bir seri olmuş.

  Apple Podcasts
  5
  Banzaizai
  Netherlands3 years ago
 • Çok güzel mutlaka dinlenmesi gereken podcast!

  Storytel reklamı için yapılmış olsa da profesyonelliği, kalitesi ile her zaman dinlenecek mükemmel bir podcast örneği. Bu arada benim de gerçekten Storytel ve Audioteka (evet rakipler ama öyle oldu! :) ) ile buluşturan bir podcast oldu. Bu güzel çalışma için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  Apple Podcasts
  5
  hopeLESS42
  United States4 years ago
 • Harika

  Dinlediğim en iyi podcast. Şiddetle tavsiye edilir. Keşke daha uzun olsaydı diyor insan. Kim bilir belki devamı gelir.

  Apple Podcasts
  5
  durdane bayram jacobs
  Netherlands5 years ago

Similar Podcasts

Top Books Podcasts

Fantasy Fangirls
Fantasy Fangirls Fantasy Fangirls
Catholic Bible Study
Catholic Bible Study Augustine Institute
The Book Review
The Book Review The New York Times
Myths and Legends
Myths and Legends Jason Weiser, Carissa Weiser, Nextpod
Selected Shorts
Selected Shorts Symphony Space
Poetry Unbound
Poetry Unbound On Being Studios

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Gender SkewEngagement ScorePrimary Location
Social Media Reach

Frequently Asked Questions About İlk Sayfası

Where can I find podcast stats for İlk Sayfası?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to İlk Sayfası and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for İlk Sayfası?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for İlk Sayfası?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for İlk Sayfası and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does İlk Sayfası have?

To see how many followers or subscribers İlk Sayfası has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does İlk Sayfası get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of İlk Sayfası are there?

İlk Sayfası launched 6 years ago and published 26 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact İlk Sayfası?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for İlk Sayfası from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect İlk Sayfası reviews from?

Rephonic pulls reviews for İlk Sayfası from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like İlk Sayfası?

You can view podcasts similar to İlk Sayfası by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.