Rephonic
Artwork for Bu Mu Yani?

Bu Mu Yani?

BMY Medya
Society & Culture

Yirmi yedisinde kurumsal kariyerlerini çöpe atan iki çocukluk arkadaşı, çıktıkları yolculukta tek bir sorunun cevabına düşüyor: Daha sade ve daha anlamlı bir hayat mümkün mü? Youtube: https://www.youtube.com/c/BuMuYani/ Instagram: https://www.instagram.com/bumuyanipodcast Twitter: https://twitter.com/bumuyanipodcast​ Destek: https://patreon.com/bumuyani​ İletişim: bumuyanipodcast@gmail.com Website: https://bumuyanipodcast.com

Listen

Do you want to know how many people listen to Bu Mu Yani?? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

Doğayla iç içe olmak bize nasıl bir fayda sağlayabilir? Bu bölümümüzde şehrin kaousunda yaşıyorsak doğayla bağımızı, kendimizle olan bağımızı yenilemek için yapabileceklerimizi ele aldık. Bölüme özel hazırladığımız Hepsiburada listesi için: https://a... more

--:--
--:--
2 days ago

Birçok konuda kendimizi farkında hissediyoruz ama gerçekten farkında mıyız? Sürekli kıyısında dolaştığımız öz-farkındalığı bu bölümümüzde hepimiz için ele aldık.   more

--:--
--:--
23 days ago

Hepimizin bir an önce gerçekleşmesini istediği hayaller var ama bu kadar hızlı gitmeye gerek var mı? Adım adım gidilen, sabırlı bir yolculuk olan "Slow Growth" hakkında konuştuğumuz bu bölümüzde çare olarak yine yavaş büyümeyi bulduk. more

--:--
--:--
a month ago

Reviews

4.5 out of 5 stars from 25 ratings
 • İnto The Wild benim en sevdiğim filmdir.

  Castbox
  Ümid Araman
  10 months ago
 • Fazla ses ve görüntü çıkarmadan, OneNote olurdum.

  Castbox
  Ümid Araman
  10 months ago
 • Ignorance is blessing.

  Castbox
  Ümid Araman
  10 months ago
 • Deep ve Outliers kitabını öneri verdiğiniz için, ben'de Linchpin: Are You Indispensable? (Seth Godin) kitabını öneri vermek istedim.

  Castbox
  Ümid Araman
  a year ago
 • Bir İran Türkü olarak, ve yaklaşık 2 yıl çok sık podcast dinleyerek (İngilizce, Farsça ve Türkçe dillerde) malesef Türk podcasterler'de kaliteli kanal, çok az buldum. Bunu gerçek söylüyorum, Siz ve Fularsız Entellik kanalı Türk podcaster'ler arasında, en sevdiğim kanala sajip oldunuz; ve bunun için mutluyum./ Eğer yorumumu okuduysanız, sizden bir kaç podcaster öneri istiyorum. Kendiniz ve dinleyicilerinizi önemsediğiniz için çok teşekkür ederim.

  Castbox
  Ümid Araman
  a year ago

Similar Podcasts

Merdiven Altı Terapi
Merdiven Altı TerapiDeniz Dülgeroğlu
Ortamlarda Satılacak Bilgi
Ortamlarda Satılacak BilgiOrtamlarda Satılacak Bilgi
Fularsız Entellik
Fularsız EntellikImmanuel Tolstoyevski | Podbee Media

Apple Podcasts Charts

Frequently Asked Questions About Bu Mu Yani?

Where can I find podcast stats for Bu Mu Yani??

Rephonic provides a wide range of data for two million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Bu Mu Yani? and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Bu Mu Yani??

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Bu Mu Yani??

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Bu Mu Yani? and two million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Bu Mu Yani? have?

To see how many followers or subscribers Bu Mu Yani? has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Bu Mu Yani? get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Bu Mu Yani? are there?

Bu Mu Yani? launched 3 years ago and published 83 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Bu Mu Yani??

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Bu Mu Yani? from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Bu Mu Yani? reviews from?

Rephonic pulls reviews for Bu Mu Yani? from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Bu Mu Yani??

You can view podcasts similar to Bu Mu Yani? by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.