Rephonic
Artwork for Bu Mu Yani?

Bu Mu Yani?

BMY Medya

Yirmi yedisinde kurumsal kariyerlerini çöpe atan iki çocukluk arkadaşı, çıktıkları yolculukta tek bir sorunun cevabına düşüyor: Daha sade ve daha anlamlı bir hayat mümkün mü? Youtube: https://www.youtube.com/c/BuMuYani/ Instagram: https://www.instagram.com/bumuyanipodcast Twitter: https://twitter.com/bumuyanipodcast​ Destek: https://patreon.com/bumuyani​ İletişim: bumuyanipodcast@gmail.com Website... more

PublishesWeeklyEpisodes163Founded5 years ago
Language
Turkish
Number of ListenersCategory
Society & Culture

Listen to the Podcast

Artwork for Bu Mu Yani?

Latest Episodes

Yemek yaparken, yolda yürürken, trafikte sıkışmışken ya da evde otururken hemen elimiz bir şeyler izlemeye ya da dinlemeye gidiyor. İşin daha kötüsü sürekli oyalanan beynimizde bu içeriklerden çok az bilgi kırıntısı kalıyor, ya da hiç kalmıyor. Bu bö... more

--:--
--:--
5 days ago

Bazen üzüntümüzü paylaşmak için bazen sevincimizi, başarımızı paylaşmak için birilerini arıyoruz. Bazen de sadece orada “var olmak” için bir destek arıyoruz. Ama çoğu zaman o desteği bulamıyoruz. Bu bölümümüzde sosyal destek kavramını toplumumuz üzer... more

--:--
--:--
20 days ago

Bu bölümü ne zaman dinleyeceksiniz? Buna karar vermeden önce ufak da olsa bir planlama yapmanız gerekiyor değil mi?Peki bu zaman yönetimi nasıl olmalı ve her şey yönetilebilir mi? Hepsi ve daha fazlası bu bölümümüzde. more

--:--
--:--
a month ago

Hayatın akışında oradan oraya savrulurken hedef koymayı unutuyoruz ve sürükleniyoruz. Peki hedef koymak neden önemli ve kendimiz için en iyi hedefi nasıl tasarlarız? Hepsi ve daha fazlası bu bölümümüzde. more

--:--
--:--
a month ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Bu Mu Yani? and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Reviews

4.8 out of 5 stars from 1.9k ratings
 • Hidden gems!

  Türkçe böyle bir podcast olduğunu yeni keşfetmiş olmam kendi adıma üzücü. Psikoloji severler için emek verilerek hazırlanmış

  Apple Podcasts
  5
  Nur Sibel
  United Kingdoma month ago
 • EsEsten selamlar :)

  Sizi yeni yeni keşfettim, sohbetle karışık teorik bilgi verişinize bayılıyorum. Kendi adıma depresif bir ruh halinde de olsanız, keyfiniz yerinde de olsa muhabbetiniz sarıyor. En sevdiğim de sizden bizden birileri gibi sade konuşmanız, gereksiz kurumsal ağızlar kasmamanız. Sadece bazı radikal kararlarınızı (örneğin istifa, yurt dışına göç) daha objektif bir şekilde lanse ederseniz belki kafası karışık insanlara daha sağlıklı bir yol göstermiş olursunuz. Emeğiniz için teşekkürler.

  Apple Podcasts
  4
  hadebeordan
  Germany10 months ago
 • Hytggtgt

  Yvyvbyyb more

  Apple Podcasts
  5
  awhyvgbnjhkio
  Swedena year ago
 • Üslup

  Sohbetinizi severek dinliyorum yalnız argo konuşmalarınız hiç hoşuma gitmiyor biraz daha dikkatli ve hoş konuşsanız sevinirim

  Apple Podcasts
  1
  Sen_Ay
  Germany2 years ago
 • Anlayamayanlar ve köstek tayfa

  Bu yorum direkt podcast üreticilerine mi gidiyor yoksa ortalıkta mı görünecek bilemiyorum ama şunu biliyorum; bazıları belliki dinlediği şeyi pek anlamıyor ya da über “mükemmeliyetçi” olacakki podcastlari ya da direk bu üreticileri beğenmiyorlar. Neden olduğunu cidden sormak isterdim kendilerine. Uzun uzun yazardım ama şu cümle yankılandı kafamda: “Akıl s*k değilki herkese sokasın”. more

  Apple Podcasts
  5
  Yeni Eleman
  United States2 years ago

Similar Podcasts

Chart Rankings

Apple Podcasts
#172 Saudi Arabia/Society & Culture
Apple Podcasts
#218 Belgium/Society & Culture
Apple Podcasts
#232 Spain/Society & Culture

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Bu Mu Yani?

Where can I find podcast stats for Bu Mu Yani??

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Bu Mu Yani? and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Bu Mu Yani??

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Bu Mu Yani??

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Bu Mu Yani? and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Bu Mu Yani? have?

To see how many followers or subscribers Bu Mu Yani? has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Bu Mu Yani? get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Bu Mu Yani? are there?

Bu Mu Yani? launched 5 years ago and published 163 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Bu Mu Yani??

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Bu Mu Yani? from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Bu Mu Yani? reviews from?

Rephonic pulls reviews for Bu Mu Yani? from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Bu Mu Yani??

You can view podcasts similar to Bu Mu Yani? by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.