Rephonic
Artwork for rádio AKADEMIE

Chceme s vámi sdílet novinky z AKADEMIE online. Být podporou v současné nejistotě a přinést vám inspiraci. Naši lektoři se na rozhovory schází v online prostředí, omluvte prosím případné chvilkové zhoršení kvality záznamu :-).

PublishesTwice weeklyEpisodes348Founded3 years ago
Language
Czech
Number of ListenersCategories
Self-ImprovementEducation

Listen to the Podcast

Artwork for rádio AKADEMIE

Latest Episodes

Eva Mohauptová, PCC, ACTC a Jana Homolová, ACC jsou každá z jiného těsta – Eva přinese skupinovou dynamiku a Jana strukturu. A tak se spojily, aby společně vytvořily 2denní kurz SKUPINOVÉHO KOUČOVÁNÍ pro KOUČE, INTERNÍ TRENÉRY a LEKTORY. Struktura a ... more

--:--
--:--
28 hours ago

Co má společného 7 inteligencí s vějířem nebo sušičkou na ovoce? Která inteligence je důležitá pro výuku cizích jazyků? Nejen o tom si povídali Jirka Šmejkal a Tereza Mocová.

--:--
--:--
3 days ago

V rozhovoru s Ivanou Sládkovou popisuje Kamila Trávníčková svou cestu transformace. V posledním roce zvládla péči o svou maminku, pak i pouť Camino do Santiaga de Compostela. A rozhodla se odejít po 21 ti letech z vysoké manažerské pozice a podívat s... more

--:--
--:--
8 days ago

Vybíráme pro vás to nejlepší z archivu. more

--:--
--:--
10 days ago

Tereza Mocová a Jirka Šmejkal si na jednom konkrétním příkladu tandemové výuky, která se ukázala jako výzva, povídali o tom, jak můžeme 7 inteligencí zahlédnout a používat ve vztazích s kolegy ve škole a jak a v čem nám mohou pomoci. A také o tom, je... more

--:--
--:--
15 days ago

Vybíráme pro vás to nejlepší z archivu. more

--:--
--:--
17 days ago

V Akademii se zabýváme několika koučovacími obory. Učíme je zvlášť, a je pro nás důležité dobře je popsat, k čemu slouží. more

--:--
--:--
22 days ago

Hostem Zdeňka Štěpánka v tomto podcastu byl Petr Chládek, ředitel Jihomoravského inovačního centra (JIC). Společně se dívali na již více než 8 let trvající spolupráci s Akademií. more

--:--
--:--
24 days ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to rádio AKADEMIE and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Similar Podcasts

DEEP TALKS [CZE]
DEEP TALKS [CZE] Petr Ludwig
Studio N
Studio N Deník N
Opravdové zločiny
Opravdové zločiny Lucie Bechynková a Bára Krčmová

Top Self-Improvement Podcasts

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About rádio AKADEMIE

Where can I find podcast stats for rádio AKADEMIE?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to rádio AKADEMIE and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for rádio AKADEMIE?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for rádio AKADEMIE?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for rádio AKADEMIE and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does rádio AKADEMIE have?

To see how many followers or subscribers rádio AKADEMIE has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does rádio AKADEMIE get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of rádio AKADEMIE are there?

rádio AKADEMIE launched 3 years ago and published 348 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact rádio AKADEMIE?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for rádio AKADEMIE from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect rádio AKADEMIE reviews from?

Rephonic pulls reviews for rádio AKADEMIE from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like rádio AKADEMIE?

You can view podcasts similar to rádio AKADEMIE by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.