Rephonic
Artwork for Forbes Česko

Forbes Česko

Forbes Česko
Business NewsBusinessNews

Nejlepší byznysový magazín v Česku přináší sérii podcastů (dříve pod názvem Forbes Radio). Pravidelná inspirace, příběhy úspěšných, technologie, budoucnost, startupy, fuckupy...

Listen

Do you want to know how many people listen to Forbes Česko? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

Český startup Campiri často přezdívaný jako Airbnb pro obytňáky vstoupil na trh před jeden a půl rokem a zřejmě v ten nejlepší možný čas. Cestování v obytných vozech a karavanech totiž v Česku v posledních pěti letech výrazně roste a během covidu nás... more

--:--
--:--
16 hours ago

Čínský e-commerce gigant ukázal čísla ze svého nákupního festivalu a na první dobrou vše vypadá parádně. Ale všechno je nakonec trochu více tricky, než na první pohled vypadá.

--:--
--:--
2 days ago

Podcast byznys Byznys Forbes Podcast Český byznys 23. června 2022 Ceny zase klesnou, ale letos to nebude, říká v podcastu šéf mlékárenského holdingu ACCOM 29:02 „Potravinářství má tu výhodu, že jíst se bude vždycky, takže práci mít budeme i v budoucn... more

--:--
--:--
6 days ago

Reviews

4.6 out of 5 stars from 13 ratings
 • 1min reklamy ve 4min podcastů. Sorry, ale tohle je už opravdu moc.

  Podcast Addict
  1
  Mark
  3 months ago
 • Co je to za nesmysl. Když tu korunu nedám zpátky do ekonomiky a budu jí škudlit, tak naopak pomohu společnosti tím, že zvýším vzácnost peněz na kterou obchodníci zareagují slevou svého zboží a služeb. Ten co bere a nevrací je centrální banka která přidává peníze do oběhu. Samozřejmě když jí investuji, je to taky dobře, protože jí půjčím podnikateli na svůj projekt který když vyjde tak na tom zbohatneme my oba a následně zbytek společnosti (protože bude mít novou službu či věc k dispozici)...

  Castbox
  Michael ŠOUREK
  6 months ago
 • Na inflaci má vliv i růst počtu statních zaměstnanců a rostoucí nacionalismus (omezování migrantů se zájmem o práci). A odboráři, souhlasím.

  Castbox
  Michael ŠOUREK
  7 months ago
 • Demokracie není výběr toho nejlepšího, ale spíše jen toho průměrem člověka nejpřijatelnějšího. Zkrátka degenerace, inovace stojí vždy na jednotlivcích. Demokracie bude vždy obhajovat sterotyp.

  Castbox
  Michael ŠOUREK
  8 months ago
 • D

  Castbox
  Buca Cuba
  3 years ago

Similar Podcasts

Ve vatě
Ve vatěSeznam Zprávy
Insider
InsiderTomáš Jirsa a Michal Půr
Proti Proudu
Proti ProuduDan Tržil
DEEP TALKS [CZE]
DEEP TALKS [CZE]Petr Ludwig

Frequently Asked Questions About Forbes Česko

Where can I find podcast stats for Forbes Česko?

Rephonic provides a wide range of data for two million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Forbes Česko and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Forbes Česko?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Forbes Česko?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Forbes Česko and two million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Forbes Česko have?

To see how many followers or subscribers Forbes Česko has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Forbes Česko get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Forbes Česko are there?

Forbes Česko launched 5 years ago and published 420 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Forbes Česko?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Forbes Česko from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Forbes Česko reviews from?

Rephonic pulls reviews for Forbes Česko from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Forbes Česko?

You can view podcasts similar to Forbes Česko by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.