Rephonic
Artwork for Zátiší

Zátiší

Radio 1

Diskusní pořad na různá společenská témata. Moderují: Jeroným Janíček, Ondřej Formánek a Aleš Vojíř.

PublishesWeeklyEpisodes144Founded4 years ago
Language
Czech
Number of ListenersCategory
Society & Culture

Listen to the Podcast

Artwork for Zátiší

Latest Episodes

Jak hospodaří české domácnosti s penězi? Jak se změnila jejich finanční situace poté, co se Českem přehnala vlna zdražování? Komu nestačí příjmy k pokrytí běžných měsíčních výdajů? Za co nejčastěji utrácejí muži a ženy? Jaké příjmy či výdaje před seb... more

--:--
--:--
7 days ago

S filosofem Václavem Němcem se dnes večer zamyslíme nad postojem a prohlášeními papeže Františka k ruské agresi na Ukrajině a také nad letošním globálním volebním rokem. V USA si zvolí prezidenta, celostátní volby proběhnou v 64 zemích, kde žije 49 %... more

--:--
--:--
a month ago

Jak se žije v Česku uprchlíkům z Ukrajiny? Kolik jich nyní přichází? Roste počet těch, kteří se navracejí zpět domů? S jakými problémy se v Česku potýkají? Co nejvíc trápí ukrajinské děti a náctileté? Jakou mají budoucnost? more

--:--
--:--
a month ago

Proč je jedním z velkých témat současného světového umění zahradničení? Je to téma dostatečně hluboké a vznešené? Proč italský umělec Hannes Egger vystavil jako umělecké dílo sklenici bramboračky? A co má podle jihoafrických výtvarníků společné Ústí ... more

--:--
--:--
2 months ago

Češi jsou jedni z největších konzumentů alkoholů na světě. Vláda po otravách dětí narychlo řeší, zda zakázat prodej cukrovinek s HHC. Diskutuje se přístup ke kratomu či ayahuasce. Řeší se velmi tvrdé tresty pro lidi, kteří si vypěstovali jen několik ... more

--:--
--:--
2 months ago

Po čase navazujeme na rozhovor o hlubším významu konspirací. Tentokrát se budeme s religionistou a překladatelem Janem Kozákem v Zátiší věnovat historii konspirací. Ale také souvislostem mezi konspiracismem a postmodernou, popkulturou i ezoterikou.

--:--
--:--
3 months ago

Jak se proměnila práce zahraničního reportéra v posledních třiceti letech? Je s rozvojem nových technologií snadnější (nebo naopak těžší) podávat věrný obrázek o dění v konfliktních oblastech? Co se aktuálně děje například v Izraeli, Gaze, na Ukrajin... more

--:--
--:--
3 months ago

Rok 2023 byl rokem, kdy umělá inteligence naplno ukázala své schopnosti široké veřejnosti. A to zejména díky chatbotu ChatGPT od Open AI. Co nás čeká letos? Kam se bude umělá inteligence vyvíjet? Jak ji efektivně využívat v každodenním životě? Kdy na... more

--:--
--:--
3 months ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Zátiší and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Similar Podcasts

Studio N
Studio N Deník N
Brain We Are CZ
Brain We Are CZ Brain We Are
DEEP TALKS [CZE]
DEEP TALKS [CZE] Petr Ludwig
5:59
5:59 Seznam Zprávy
Jak to bylo doopravdy
Jak to bylo doopravdy Český rozhlas

Top Society & Culture Podcasts

This American Life
This American Life This American Life
Stuff You Should Know
Stuff You Should Know iHeartPodcasts
The Viall Files
The Viall Files Nick Viall
Shawn Ryan Show
Shawn Ryan Show Shawn Ryan | Cumulus Podcast Network
Unlocking Us with Brené Brown
Unlocking Us with Brené Brown Vox Media Podcast Network
The Ezra Klein Show
The Ezra Klein Show New York Times Opinion
Cancelled with Tana Mongeau
Cancelled with Tana Mongeau Tana Mongeau & Studio71
We Can Do Hard Things
We Can Do Hard Things Glennon Doyle and Audacy

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Zátiší

Where can I find podcast stats for Zátiší?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Zátiší and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Zátiší?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Zátiší?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Zátiší and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Zátiší have?

To see how many followers or subscribers Zátiší has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Zátiší get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Zátiší are there?

Zátiší launched 4 years ago and published 144 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Zátiší?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Zátiší from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Zátiší reviews from?

Rephonic pulls reviews for Zátiší from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Zátiší?

You can view podcasts similar to Zátiší by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.