Rephonic
Artwork for Blízká setkání

Blízká setkání

Český rozhlas
Society & Culture

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. Všechny díly podcastu Blízká setkání můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Listen

Do you want to know how many people listen to Blízká setkání? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

Jak vypadá operní manželství pěvkyně Kateřiny Kněžíkové a Adama Plachetky? „Zas tak hlučné to není,“ ujišťuje s úsměvem pěvkyně v Blízkých setkáních. Půjdou její dcery ve stopách rodičů? V jakém jazyce by operu nikdy nechtěla zpívat? Těší ji prestižn... more

--:--
--:--
4 days ago

„Je jedno, jestli si dáš jablko nebo cukr do kávy. Tělo si řekne. Já večeřím i v 11 hodin,“ ujišťuje herec moderátorku Terezu Kostkovou v Radiocafé Vinohradská 12. „Aby člověk třeba od šesti hodin nejedl, je mýtus. To je pak hlad, a ten nesmíš mít. K... more

--:--
--:--
5 days ago

Herečka Jana Bernášková je známá ze seriálu Vyprávěj, během kterého se vdala. V rozhovoru pro Blízká setkání prozradila, jak se se svým druhým mužem seznámila a proč si nebyli na první pohled sympatičtí. S moderátorkou Adélou Gondíkovou mluvila také ... more

--:--
--:--
5 days ago

Reviews

5 out of 5 stars from 12 ratings
  • Slyším první slova a dojímám se. S maminkou jsem to měla stejně, měly jsme velmi krásný vztah a také odešla pro mě velmi brzy, ve věku 66ti let. Moc zdravím a doufám, že dojdu ke stejnému poznání života jako paní Sedláčková.

    Castbox
    Hanička Honzíček
    2 years ago

Frequently Asked Questions About Blízká setkání

Where can I find podcast stats for Blízká setkání?

Rephonic provides a wide range of data for two million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Blízká setkání and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Blízká setkání?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Blízká setkání?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Blízká setkání and two million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Blízká setkání have?

To see how many followers or subscribers Blízká setkání has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Blízká setkání get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Blízká setkání are there?

Blízká setkání launched 3 years ago and published 139 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Blízká setkání?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Blízká setkání from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Blízká setkání reviews from?

Rephonic pulls reviews for Blízká setkání from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Blízká setkání?

You can view podcasts similar to Blízká setkání by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.