Rephonic
Artwork for Názory a argumenty

Názory a argumenty

Český rozhlas

Každý den pohled pod povrch událostí doma i ve světě. Komentáře, analýzy. Informace, rozhovory a debaty.Všechny díly podcastu Názory a argumenty můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

PublishesDailyEpisodes174Founded7 years ago
Language
Czech
Number of ListenersCategories
News CommentaryNews

Listen to the Podcast

Artwork for Názory a argumenty

Latest Episodes

Migrace je jedním z hlavních témat letošních voleb do Evropského parlamentu i tématem národních voleb v mnoha evropských zemích. Populistické strany slibují, že přitvrdí zákony proti imigrantům případně, že jim zabrání vůbec se dostat do země. Bez oh... more

--:--
--:--
4 hours ago

O krizi bydlení se v Česku mluví už několik dlouhých let. Jak by také ne. Každoroční průzkumy ukazují, že patříme k zemím s nejméně dostupným bydlením vůbec. Na vlastní byt si obyvatelé a obyvatelky Česka musí šetřit skoro nejvíce v Evropě. more

--:--
--:--
5 hours ago

Palestinský stát bude od konce května zase trochu více existovat, přinejmenším v diplomatických dokumentech. Nejméně tři evropské země totiž hodlají uznat palestinskou nezávislost, čímž prý prospějí míru. more

--:--
--:--
6 hours ago

Z resortu školství přišly v posledních dnech dvě dobré zprávy. Systém elektronických přihlášek na střední školy zafungoval, takže v prvním kole bylo uspokojeno 94 procent deváťáků. U písemných maturit se žáci zlepšili v českém jazyce i v matematice. more

--:--
--:--
6 hours ago

Norsko, Irsko a Španělsko uznají palestinský stát. Ve vzdělávání tápou všechny vlády. I Fialova. Padá zákon o podpoře bydlení pod stůl? Pokud ano, máme tu další vládní ostudu. Migrace, hlavní téma eurovoleb. Trump nejspíš míří zpět do Bílého domu. Mě... more

--:--
--:--
8 hours ago

Současný americký prezident Joe Biden zatím v průzkumech veřejného mínění prohrává s exprezidentem Donaldem Trumpem ve většině klíčových států americké unie, které obvykle rozhodují, kdo zvítězí v prezidentských volbách. Reálnou šanci být zvolen má t... more

--:--
--:--
14 hours ago

V Česku se v posledních týdnech opět intenzivně debatuje o podmínkách pro to, mít děti. Diskusi rozvířil nejdřív apel na lepší podmínky slaďování kariéry a rodičovství při příležitosti předávání Českých lvů a následně plány ministra práce a sociálníc... more

--:--
--:--
28 hours ago

„Nejtvrdší migrační politiku“, jakou Nizozemsko kdy zažilo, slibuje nová vláda čtyř politických stran, v čele se Stranou pro svobodu (PVV) krajně pravicového protievropského lídra Geerta Wilderse. Koalice vznikla po více než půl roce obtížného vyjedn... more

--:--
--:--
28 hours ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Názory a argumenty and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Similar Podcasts

Osobnost Plus
Osobnost Plus Český rozhlas
Interview Plus
Interview Plus Český rozhlas
Chyba systému
Chyba systému Český rozhlas
Dobrovský & Šídlo
Dobrovský & Šídlo Paměť národa

Chart Rankings

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Názory a argumenty

Where can I find podcast stats for Názory a argumenty?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Názory a argumenty and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Názory a argumenty?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Názory a argumenty?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Názory a argumenty and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Názory a argumenty have?

To see how many followers or subscribers Názory a argumenty has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Názory a argumenty get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Názory a argumenty are there?

Názory a argumenty launched 7 years ago and published 174 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Názory a argumenty?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Názory a argumenty from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Názory a argumenty reviews from?

Rephonic pulls reviews for Názory a argumenty from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Názory a argumenty?

You can view podcasts similar to Názory a argumenty by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.