Rephonic
Artwork for Dýmkařův koutek

Dýmkařův koutek

Jakub Kopáček
LeisureHobbies

Když dýmkař stihne mezi potáhnutím i něco kdáknout, zrodí se podcast. Jsem Jakub Kopáček, tvůrce blogu Dýmkařův koutek i autor knížky Dýmkařská bichle, a tohle jsou moje hovory od vodní dýmky. Říká se, že dýmka není mikrofon, proto jej spolu se šlauchem sem tam předám zajímavým hostům. Urážky, náměty i komentáře posílejte na jkopacek@dymkaruvkoutek.cz!

Listen

Do you want to know how many people listen to Dýmkařův koutek? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

Vůní dálek, tabáku a kolínské vykopávám další podcastovou sezónu, celkově již třetí! Podíváme se do dalekého Turkmenistánu a dále oslím můstkem do Brna, kde Allayar Allayarov rozjel svou dýmkařskou kariéru. Během 8 let se stačil víceméně naučit česky... more

--:--
--:--
10 days ago

Ostravo, srdce moje! Město svérázné, a to i po dýmkařské stránce. Desítky dýmkařských podniků v centru na 3 km²? Nový standard. Můj první dýmkařský hood, kde jsem si zamiloval vše okolo světa dýmu. Vrátil jsem se zpět, abych si konečně poklábosil s D... more

--:--
--:--
a month ago

Tadááá, čajovnický speciál! V naší milé zemičce se dýmky rozšířily skrze čajovny, což je hukot a téměř nikde na světě se to neopakovalo. Těch zvláštních podniků s pódii, mandalami, kus kusem a Touaregy máme, v přepočtu na obyvatele, nejvíce na světě.... more

--:--
--:--
3 months ago

Similar Podcasts

středo/věk
středo/věkPetr Mára, Martin Vymětal, Jan Dobrovský
Studio N
Studio NDeník N

Apple Podcasts Charts

Frequently Asked Questions About Dýmkařův koutek

How do I get booked as a guest on Dýmkařův koutek?

Start by examining all the data that Rephonic provides for this podcast, including listener numbers, gender skew, and ratings. Access the podcast's contact information and send an email introducing yourself and showcasing the expertise you can bring to the interview.

Don't limit yourself to just Dýmkařův koutek though! Use our search tool to find other podcasts with a similar audience.

How do I advertise on Dýmkařův koutek?

Begin by choosing the type of ad that is best for you or your business, whether that's pre-roll, mid-roll or post-roll. Next, check that the podcast's audience matches your target audience using the Rephonic database and reach out with the contact information provided.

Finally, ensure a successful sponsorship campaign by preparing an ad that addresses the audience's pain points.

How much does it cost to sponsor Dýmkařův koutek?

The average rates for podcast ads are calculated on a CPM basis, Cost Per Mille (cost per 1000 listeners). The rates vary but you the following industry averages give you a good idea of what you can expect to pay:

  • $15 for a 10-second ad CPM
  • $18 for a 30-second ad CPM
  • $25 for a 60-second ad CPM

Upgrade your account to see how many people listen to this podcast and get an idea of how much it costs to advertise on Dýmkařův koutek.

What is Rephonic?

Discovering and researching podcasts you want to sponsor or be a guest on is time-consuming work. Rephonic has collated podcast data for over two million podcasts, including download numbers, listener demographics, and contact information to help you make better decisions and appear on the right shows.

Our ultimate goal is to save you time and help you get more subscribers, followers or customers.

How many subscribers does Dýmkařův koutek have?

To see the audience size of Dýmkařův koutek, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How do I pitch Dýmkařův koutek?

Prepare by gauging the podcast's target audience using Rephonic to see if you will be a good fit. Inject your personality into a persuasive outreach email that gets straight to the point, then use the contact information provided by Rephonic to get in touch.

How many listeners does Dýmkařův koutek get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Dýmkařův koutek are there?

Dýmkařův koutek launched 2 years ago and published 16 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Dýmkařův koutek?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get these podcast emails from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Dýmkařův koutek reviews from?

Rephonic pulls reviews for Dýmkařův koutek from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Dýmkařův koutek?

You can view podcasts similar to Dýmkařův koutek by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.