Rephonic
Artwork for Podgast by Čoje

Podgast by Čoje

REFRESHER SK
FoodArts

Dá sa hodinu baviť o jedle? Áno, keď sa pýta foodbloger Čoje a odpovedá zaujímavý hosť. Dá sa hodinu počúvať o jedle? Áno, ale pre istotu majte poruke dačo pod zub. Každú druhú stredu v spolupráci s Refresherom.

Listen

Do you want to know how many people listen to Podgast by Čoje? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

Pavol Sekerka je bývalý chef parížskej michelinskej reštaurácie Ze Kitchen Galerie. Tú momentálne vymenil za varenie na dedine v Žitavanoch, do ktorého zapája aj svojich hostí. Spolu so svojou manželkou Luckou vymysleli konceptu, pri ktorom ochutnáš ... more

--:--
--:--
6 days ago

David Šmotlák je sous chef a Lenka Brindzová pastry chefka bratislavskej finediningovej reštaurácie Irin. Predtým, než prišli pracovať do tímu Lukáša Heska v Bratislave, zbierali skúsenosti napríklad v Kodani, kde David dokonca stážoval v najlepšej r... more

--:--
--:--
20 days ago

Čo sa bratislavského gastra týka, existuje iba jeden Roman. Stačí povedať “idem k Romanovi” a každý vie, že mierite na Račiansku do mäsiarskeho bistra Mäso od Romana. Jeho majiteľ a maskot Roman Kóňa má za sebou niekoľko zlomových období, čo prišiel ... more

--:--
--:--
a month ago

Reviews

4.9 out of 5 stars from 18 ratings
 • Skvelý podcast, super vedené rozhovory a kopec tipov na gastroturistiku 👍

  Podcast Addict
  5
  Shira313
  a year ago
 • naprosto skvělý podcast !!! vynikající rozhovory se zajímavými hosty nejen o jídle ☺

  Podcast Addict
  5
  xLukanx
  3 years ago
 • naprosto skvělý podcast !!! vynikající rozhovory se zajímavými hosty nejen o jídle ☺

  Podcast Addict
  5
  xLukanx
  3 years ago
 • Smorgasbord Podcastu

  Podgast by sa dal opísať ako dokonalý Smorgasbord podcastu. Fakt si v ňom nájde niečo “chutné” úplne každý. Známe osobnosti Vám pripomenú pochúťky z detstva, profesionáli odhalia kulinárske tajomstvá a hlavne sa dozviete viac zaujímavých pikošiek ako pri stretnutí s kamoškami na pohári (skôr fľaškách) posecca. more

  Apple Podcasts
  5
  Luckaofficial
  United States3 years ago

Chart Rankings

Apple Podcasts
#122 France/Arts/Food
Apple Podcasts
#199 Germany/Arts/Food
Apple Podcasts
#243 Italy/Arts/Food
Apple Podcasts
#38 Austria/Arts/Food
Apple Podcasts
#102 Belgium/Arts/Food
Apple Podcasts
#117 Switzerland/Arts/Food

Frequently Asked Questions About Podgast by Čoje

Where can I find podcast stats for Podgast by Čoje?

Rephonic provides a wide range of data for two million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Podgast by Čoje and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Podgast by Čoje?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Podgast by Čoje?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Podgast by Čoje and two million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Podgast by Čoje have?

To see how many followers or subscribers Podgast by Čoje has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Podgast by Čoje get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Podgast by Čoje are there?

Podgast by Čoje launched 3 years ago and published 107 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Podgast by Čoje?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Podgast by Čoje from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Podgast by Čoje reviews from?

Rephonic pulls reviews for Podgast by Čoje from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Podgast by Čoje?

You can view podcasts similar to Podgast by Čoje by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.