Rephonic
Artwork for Podgast by Čoje

Podgast by Čoje

REFRESHER SK

Dá sa hodinu baviť o jedle? Áno, keď sa pýta foodbloger Čoje a odpovedá zaujímavý hosť. Dá sa hodinu počúvať o jedle? Áno, ale pre istotu majte poruke dačo pod zub. Každú druhú stredu v spolupráci s Refresherom.

PublishesWeeklyEpisodes133Founded4 years ago
Language
Slovak
Number of ListenersCategories
FoodArts

Listen to the Podcast

Artwork for Podgast by Čoje

Latest Episodes

Anetta Vaculíková je nadšenkyňa pre zdravú stravu, ktorej sa venuje cez svoju Skutočne zdravú školu. Je lektorka varenia, ambasádorka Jamieho Olivera, publikuje články a knihy, pamätníci slovenského gastronomického obrodenia spred vyše 10 rokov si ju... more

--:--
--:--
9 days ago
YouTube

Chef Tomek je najprehliadanejší šéfkuchár v Bratislave. Varí v podniku Mäso od Romana, kde ho trochu zatieňuje silná osobnosť majiteľa a hlavného grilmajstra. Znalci bratislavskej gastronómie však Tomášove legendárne tanierové jedlá poznajú a milujú ... more

--:--
--:--
a month ago
YouTube

Michal “Čiližrút” Ondriš je foodblogger, ktorý od postovania o podnikoch prešiel najprv k organizovaniu pop-up večerí v nich a najnovšie aj organizovaniu výletov do najlepších reštaurácií sveta. O svojich gastrozážitkoch porozprával aj v Podgaste.

--:--
--:--
a month ago
YouTube

Martin Hanúsek je mladý slovenský vinár, ktorý sa vo svojom rodinnom vinárstve Hanúsek sústreďuje na výrobu vína najmä z lokálnych malokarpatských odrôd. Svoje umenie nielen vykonáva, ale o ňom aj učí na strednej vinárskej škole.

--:--
--:--
2 months ago
YouTube

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Podgast by Čoje and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Reviews

4.8 out of 5 stars from 330 ratings
 • Skvelý podcast, super vedené rozhovory a kopec tipov na gastroturistiku ?

  Podcast Addict
  Shira313
  2 years ago
 • Skvelý podcast, super vedené rozhovory a kopec tipov na gastroturistiku 👍

  Podcast Addict
  5
  Shira313
  2 years ago
 • naprosto skvělý podcast !!! vynikající rozhovory se zajímavými hosty nejen o jídle ☺

  Podcast Addict
  5
  xLukanx
  4 years ago
 • naprosto skvělý podcast !!! vynikající rozhovory se zajímavými hosty nejen o jídle ☺

  Podcast Addict
  5
  xLukanx
  4 years ago
 • Smorgasbord Podcastu

  Podgast by sa dal opísať ako dokonalý Smorgasbord podcastu. Fakt si v ňom nájde niečo “chutné” úplne každý. Známe osobnosti Vám pripomenú pochúťky z detstva, profesionáli odhalia kulinárske tajomstvá a hlavne sa dozviete viac zaujímavých pikošiek ako pri stretnutí s kamoškami na pohári (skôr fľaškách) posecca. more

  Apple Podcasts
  5
  Luckaofficial
  United States4 years ago

Chart Rankings

Apple Podcasts
#63 Italy/Arts/Food
Apple Podcasts
#236 Germany/Arts/Food
Apple Podcasts
#81 Poland/Arts/Food
Apple Podcasts
#99 Austria/Arts/Food
Apple Podcasts
#139 Ireland/Arts/Food
Apple Podcasts
#146 Switzerland/Arts/Food

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Podgast by Čoje

Where can I find podcast stats for Podgast by Čoje?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Podgast by Čoje and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Podgast by Čoje?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Podgast by Čoje?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Podgast by Čoje and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Podgast by Čoje have?

To see how many followers or subscribers Podgast by Čoje has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Podgast by Čoje get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Podgast by Čoje are there?

Podgast by Čoje launched 4 years ago and published 133 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Podgast by Čoje?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Podgast by Čoje from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Podgast by Čoje reviews from?

Rephonic pulls reviews for Podgast by Čoje from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Podgast by Čoje?

You can view podcasts similar to Podgast by Čoje by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.