Rephonic
Artwork for Pejskárium

Pejskárium

Elite Bloggers Podcasts
Kids & FamilyHobbiesPets & AnimalsLeisure

Život se psem nejsou jen tři povinné procházky kolem bloku. Věřím, že náš pejsek je šance pro nás samotné, že skrze něj můžeme poznat skvělé lidi a rozvíjet se v mnoha různých směrech. Vidíte to stejně? Tak vítejte u prvního českého podcastu o psech, kde najdete rozhovory na rozličná témata od zdraví, přes výchovu a společné soužití. Jsem pejskařka, která se rozhodla sdílet svůj náhled na psí svět a možná se taky trochu zasadit o to, aby se nám s našimi pejsky žilo aspoň o chlup líp.Těším se na vás i na Instagramu jako @Pejskárium. Kontaktovat mě můžete na podcast@elitebloggers.cz

Listen

Do you want to know how many people listen to Pejskárium? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 3m+ podcasts.

Latest Episodes

Líbí se vám podcasty Pejskárium® a chcete je mít k dispozici ještě dříve včetně bonusů? Přidejte se do Pejskárium fanklubu na Herohero! To je česká platforma, díky které můžete v ceně jednoho kafíčka měsíčně podpořit moji tvorbu a vznik dalších dílů ... more

--:--
--:--
5 days ago

Neudělá se jim akné, nezačnou mutovat ani zkoušet cigarety a alkohol. Zato nás ale můžou pěkně vytočit zapomenutím všech dosud skvěle naučených povelů ze dne na den, touhou po nezávislosti nebo třeba otravným naskakováním. Jak se nezbláznit z psí pub... more

--:--
--:--
a month ago

V současnosti je to jediné uznané plemeno pocházející z Jižní Afriky. Velký elegantní a energický pes, kterého bezpečně poznáte podle typického pruhu srsti na hřbetě, který roste opačným směrem než na zbytku těla. O plemeni Rhodéský ridgeback mi přiš... more

--:--
--:--
a month ago

Reviews

5 out of 5 stars from 13 ratings
 • Super podcast

  Objavila som tento podcast len nedavno, lebo som hladala nieco o psikoch kedze nam do rodiny pribudla Yorkshire krasavica. V kazdej epizode som sa zatial dozvedela kopu novych informacii a tesim sa na dalsie epizody ktore ma este cakaju. Rovnako sa tesim z toho k akym ludom a uctom sa dalej viem dostat, napr o staranie sa o pazuriky, o specialnych treningoch atd. Dakujem za to co robite

  Apple Podcasts
  5
  llora123
  United Kingdom7 months ago
 • Podcast pre všetkých psíčkarov, pre podaktorých by mal byť povinný ?

  Podcast Addict
  Shira313
  2 years ago
 • Podcast pre všetkých psíčkarov, pre podaktorých by mal byť povinný 😉

  Podcast Addict
  5
  Shira313
  2 years ago
 • Boží!!!

  Skvělé pejskařské podcasty. Informace, které by každý psí milovník měl znát. Při poslechu si užijete i kopec srandy.

  Apple Podcasts
  5
  Rensko
  Italy3 years ago
 • BEST PODCASTS

  Každý z Terky podcastu mě vždycky něco hodně dá. Vážím si její práce, která je neskutečně užitečná a díky které jsem mohla poznat řadu skvělých trenérů a naučit se líp pochopilt tu moji 4 nohou lásku. Myslim, že ta z toho těží beztak nejvíc 😁🐶

  Apple Podcasts
  5
  lenkasvo
  Canada3 years ago

Similar Podcasts

Opravdové zločiny
Opravdové zločiny Lucie Bechynková a Bára Krčmová
Příběh, který se opravdu stal
Příběh, který se opravdu stal Markéta Lukášková

Frequently Asked Questions About Pejskárium

Where can I find podcast stats for Pejskárium?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Pejskárium and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Pejskárium?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Pejskárium?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Pejskárium and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Pejskárium have?

To see how many followers or subscribers Pejskárium has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Pejskárium get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Pejskárium are there?

Pejskárium launched 5 years ago and published 172 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Pejskárium?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Pejskárium from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Pejskárium reviews from?

Rephonic pulls reviews for Pejskárium from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Pejskárium?

You can view podcasts similar to Pejskárium by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.