Rephonic
Artwork for KŘOVÍ

KŘOVÍ

Katka Zímová a Jan Richtr
NatureScience

V Křoví najdete rozhovory v tématech ochrany přírody a krajiny, architektury a dalších oblastí na pomezí přírody a společnosti. Pořadem vás provází krajinná ekoložka Katka Zímová a krajinný plánovač Honza Richtr. Podcast je také dostupný na webu www.doparku.cz Můžete nás také najít na Facebooku nebo Instagramu https://www.facebook.com/Krovipodcast https://www.instagram.com/krovi_podcast Pokud chcete naši práci podpořit finančně, kupte nám kávu na: https://www.buymeacoffee.com/krovi Grafika: Barbora Lišková Studio: žižkovská Pracovna

Listen

Do you want to know how many people listen to KŘOVÍ? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

O zelených střechách od A až po Z s Pavlem Dostalem z GreenVille. Pavel je odborník na slovo vzatý, který se snaží posouvat téma zelených střech u nás i na evropské úrovni. Dozvíte se například, jaké typy zelených střech existují, proč je ve městech ... more

--:--
--:--
14 days ago

První díl nové série bude o tom, jak můžete chránit krajinu tím, že si dáte něco dobrého k jídlu. Provázanost ochrany krajiny a zemědělské produkce občas uniká odborné i laické veřejnosti. Vraťka se pyšní doktorátem z krajinné ekologie, ve kterém se ... more

--:--
--:--
21 days ago

Dnes se podíváme do konžského pralesa s Tomášem Jůnkem, který je zoolog a publicista. Tomáš jezdí do Afriky mapovat místní faunu a řeší projekty na její ochranu. Co je největší nebezpečí pro africká zvířata? A můžeme jim pomoct tím, že se za nimi vyp... more

--:--
--:--
a month ago

Similar Podcasts

Bourání
Bourání Český rozhlas
Podhoubí
Podhoubí Český rozhlas
Ve vlastní šťávě
Ve vlastní šťávě Český rozhlas
Alarm
Alarm Alarm
Vinohradská 12
Vinohradská 12 Český rozhlas

Chart Rankings

Apple Podcasts
#190 Canada/Science/Nature

Frequently Asked Questions About KŘOVÍ

Where can I find podcast stats for KŘOVÍ?

Rephonic provides a wide range of data for two million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to KŘOVÍ and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for KŘOVÍ?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for KŘOVÍ?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for KŘOVÍ and two million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does KŘOVÍ have?

To see how many followers or subscribers KŘOVÍ has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does KŘOVÍ get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of KŘOVÍ are there?

KŘOVÍ launched 2 years ago and published 17 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact KŘOVÍ?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for KŘOVÍ from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect KŘOVÍ reviews from?

Rephonic pulls reviews for KŘOVÍ from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like KŘOVÍ?

You can view podcasts similar to KŘOVÍ by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.