Rephonic
Artwork for Index

Index

SME.sk
Business

Týždenný podcast denníka SME o ekonomike a podnikaní na Slovensku a vo svete. Každý štvrtok nový diel – prehľad dôležitých správ a zaujímavé rozhovory s podnikateľmi, analytikmi a ďalšími hosťami, ktorí rozumejú číslam a majú novátorské myšlienky.

Listen

Do you want to know how many people listen to Index? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 2m+ podcasts.

Latest Episodes

Na pražskej energetickej burze sa koncom augusta elektrina pre Slovensko s dodávkou v budúcom roku predávala nad tisíc eur za megawatthodinu. O pár dní neskôr jej hodnota spadla na polovičnú úroveň. Pred rokom málokedy presiahla 70 či 80 eur. more

--:--
--:--
7 days ago

Vysoké trhové ceny elektriny a plynu trápia už niekoľko mesiacov nielen Slovensko, či Európsku úniu, ale aj celý svet. Zatiaľ, čo tieto dôležité komodity sa na burze predávajú za sumy desaťnásobne vyššie ako pred rokom, domácnosti, ale aj podnikateli... more

--:--
--:--
14 days ago

V roku 2017 zachvátili Portugalsko jedni z najhorších požiarov v histórii. Obrovské horúčavy, v dôsledku ktorých sa vznietili lesy v regióne Leiria, si vyžiadali viac ako 120 životov a ďalšie stovky zranených. Šesť mladých aktivistov z regiónu si pov... more

--:--
--:--
21 days ago

Reviews

4.5 out of 5 stars from 18 ratings
 • Top

  Oplatí sa vypočuť aj spätne staršie časti, keďže doteraz som nemala o veľa veciach informácie, aj po rokoch sú stále aktuálne a veľa sa z nich naučím :) vyhovuje mi všetko - obsah, dĺžka podcastu, spôsob podania informácií, aktuálnosť, pravidelnosť vychádzania nových častí a určite som ešte na niečo zabudla

  Apple Podcasts
  5
  Maudraya
  United States3 months ago
 • Výborné

  Podcast Addict
  5
  KuzloMagic
  2 years ago
 • Klamári

  Tendenčné lži za penize veľkých nadnárodných korporácii. Fuj, že sa nehanbíte klamať.

  Apple Podcasts
  1
  AlfredNickelstein
  United States3 years ago

Frequently Asked Questions About Index

Where can I find podcast stats for Index?

Rephonic provides a wide range of data for two million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Index and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Index?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Index?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Index and two million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Index have?

To see how many followers or subscribers Index has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Index get?

Rephonic provides a full set of podcast information for two million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Index are there?

Index launched 4 years ago and published 170 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Index?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Index from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Index reviews from?

Rephonic pulls reviews for Index from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Index?

You can view podcasts similar to Index by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.