Rephonic
Artwork for Všeobecne o zdraví

Vitajte v podcaste, v ktorom nájdete dobré správy pre vaše telo a dušu. S odborníkmi, ktorí pomáhajú a liečia, ale aj so zaujímavými hosťami, ktorí potrebovali vyliečiť. Rozprávame o reálnych skúsenostiach a o ich návrate k životu v zdraví a rovnováhe.

PublishesWeeklyEpisodes59Founded3 years ago
Language
Slovak
Number of ListenersCategories
Health & FitnessMental Health

Listen to the Podcast

Artwork for Všeobecne o zdraví

Latest Episodes

V roku 2023 trpelo depresiou či úzkosťou 150 000 našich poistencov, z toho až dve tretiny tvorilo nežnejšie pohlavie. Prečo sme my, ženy, na seba také prísne a prečo namiesto toho, aby sme boli samy k sebe najbližšie, tak práve naše ja nám je tak vzd... more

--:--
--:--
8 days ago

Dáta VšZP ukazujú, že v uplynulých troch rokoch sa strojnásobil počet poistencov, ktorí trpia obezitou a nadváhou. Týmto alarmujúcim číslam napomáha aj fakt, že téma stravovacích mýtov je veľmi pestrá. Čo funguje a čo nie? Poradí nutričná špecialistk... more

--:--
--:--
a month ago

Psychológ s ADHD? Na prvý pohľad irónia, no na druhej strane obrovské plus. Radovan Kyrinovič dokáže práve vďaka skúsenostiam s poruchou pozornosti na vlastnej koži ponúknuť ľuďom ako on potrebnú empatiu a odpovede na otázky, ktoré ich denne trápia. ... more

--:--
--:--
2 months ago

Vypočujte si silný príbeh mladej matky a manželky, ktorá sa rozhodla skoncovať s alkoholom, ktorý jej, ale aj jej najbližším ničil život. Podstúpila náročné liečenie, založila úspešný blog Zápisník alkoholičky, ktorý vyšiel aj v knižnej podobe a stoj... more

--:--
--:--
3 months ago

V súčasnosti sa odhaduje, že okolo 40 % mužov a 30 % žien nikdy neuzavrú manželstvo a tiež 40 % deti sa rodí mimo manželstva. Z toho vyplýva, že alternatívne rodiny – zmiešané aj tie s jedným rodičom, tvoria viac ako tretinu všetkých rodín na Slovens... more

--:--
--:--
7 months ago

Aký vplyv na náš mozog má pohyb, dokáže zlepšiť aj sústredenie detí v škole a ich prospech? Ako často sa treba hýbať a ktorému športu sa venovať, aby sme sa cítili lepšie, mali viac energie a boli zdravší? Aj tieto otázky položíme kondičnému trénerov... more

--:--
--:--
8 months ago

„Až 50 % pacientov, ktorí denne navštívia moju ambulanciu, by vedelo byť liečených inak ako fyzickou návštevou lekára,“ konštatuje skúsený lekár Daniel Chovan, ktorý stojí za rozvojom telemedicíny na Slovensku. more

--:--
--:--
8 months ago

Výskumu sociálnych sietí sa venuje od ich vzniku, no v jej ruke nenájdete najnovší smartfón s aplikáciami ako je Facebook, Messenger a ani chytré hodinky. Čas svojho dieťaťa strávený pred akoukoľvek obrazovkou, a to vrátane televízie, tiež starostliv... more

--:--
--:--
9 months ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Všeobecne o zdraví and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Similar Podcasts

Top Mental Health Podcasts

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Všeobecne o zdraví

Where can I find podcast stats for Všeobecne o zdraví?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Všeobecne o zdraví and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Všeobecne o zdraví?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Všeobecne o zdraví?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Všeobecne o zdraví and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Všeobecne o zdraví have?

To see how many followers or subscribers Všeobecne o zdraví has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Všeobecne o zdraví get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Všeobecne o zdraví are there?

Všeobecne o zdraví launched 3 years ago and published 59 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Všeobecne o zdraví?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Všeobecne o zdraví from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Všeobecne o zdraví reviews from?

Rephonic pulls reviews for Všeobecne o zdraví from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Všeobecne o zdraví?

You can view podcasts similar to Všeobecne o zdraví by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.