Rephonic
Artwork for Srdeční záležitosti

Srdeční záležitosti

Jana Jánová

Jsem vypravěčka lidských příběhů a raději mluvím, než píšu, a proto jsem vytvořila podcast Srdeční záležitosti. Na natáčení si zvu zajímavé lidi, kteří dokázali jít za svým srdcem a splnit si svůj sen. Podcast je o podnikání srdcem a rozhovory, které s vámi sdílím, jsou plné inspirace, jak na to, aby se ze snu stala skutečnost – srdeční záležitost.

PublishesTwice weeklyEpisodes246Founded4 years ago
Language
Czech
Number of ListenersCategory
Education

Listen to the Podcast

Artwork for Srdeční záležitosti

Latest Episodes

Copak, že to dělá ten MEDIÁTOR? Proč je mediace pro všechny tou nejvýhodnější a často nejpřínosnější variantou, jak řešit spor? Co dělat, když se chcete dohodnout? O mediaci ze všech stran i do hloubky si povídáme se zapsanou mediátorkou Janou Göpfer... more

--:--
--:--
2 days ago
YouTube

Petra Vymětalíková je nejen terapeutkou, ale také pracuje v zemědělství. Proč? Protože jí to jinak nedá. S jejím příběhem souzním tak, že jsem se docela zapovídala i o sobě. Někteří lidé prostě chtějí pomáhat světu a to je jedna z motivací proč podni... more

--:--
--:--
7 days ago
YouTube

Víte to, že miluju vodu? A tak si dokážete představit mé nadšení, když jsem se seznámila s Delfíní ženou, co teprve, když ji mám v podcastu. Adél žije na Madeiře a jednoho dne odhodila lodičky a nasadila ploutvičky. A pomůže to udělat i vám, protože ... more

--:--
--:--
9 days ago

Tento milý rozhovor s Dagmar Moc Královou, která je celostní fyzioterapeutka a moje první otázka vedla k jejímu zajímavému příjmení. Bavíme se o Trageru, což je úplně nová metoda, která právě v tuto chvíli začíná objevovat také v České republice. Dag... more

--:--
--:--
11 days ago
YouTube

Hanka Sobotová má doktorát přes trávu, ale na jejím webu se dozvíte: JSEM ŽIVEL A TAKY TROCHU POŠUK A MIMOŇKA. A v tomto podcastu se taky dozvíte, že Hanka je Human Design Manifestorka. Ano, Hanka je živel, to mohu potvrdit, a taky neskutečně inspiru... more

--:--
--:--
15 days ago
YouTube

Všichni se těšíme na rozhovor s Janou Svobodovou. Tentokrát jsme to pojaly MINIMALISTICKY a zeptaly se skupiny Online pro rebelky, co je zajímá. Už po několikáté konkrétně po třetí nahlížíme do MINIMALISTICKÉ PODNIKATELSKÉ KUCHYNĚ a pro mne je to stá... more

--:--
--:--
22 days ago
YouTube

Andrea Justová už jako malá vyráběla pokojíčky pro své panenky. A stejně jako několik jiných hostů podcastu Srdeční záležitosti podnikala už od vysoké školy. Interiérovým designem se začala zabývat na mateřské. Svou praxi rozjela už podruhé, protože ... more

--:--
--:--
23 days ago
YouTube

To že, mne povídání o pejscích fakt baví určitě zjistíte, když si poslechnete tento díl se Šárkou Ševčíkovou. Šárka je ovšem také podnikatelkou, která bere své poslání opravdu vážně. A tak u ní na stránkách najdete několik online kurzů a zároveň s ní... more

--:--
--:--
a month ago
YouTube

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Srdeční záležitosti and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Similar Podcasts

Top Education Podcasts

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Srdeční záležitosti

Where can I find podcast stats for Srdeční záležitosti?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Srdeční záležitosti and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Srdeční záležitosti?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Srdeční záležitosti?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Srdeční záležitosti and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Srdeční záležitosti have?

To see how many followers or subscribers Srdeční záležitosti has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Srdeční záležitosti get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Srdeční záležitosti are there?

Srdeční záležitosti launched 4 years ago and published 246 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Srdeční záležitosti?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Srdeční záležitosti from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Srdeční záležitosti reviews from?

Rephonic pulls reviews for Srdeční záležitosti from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Srdeční záležitosti?

You can view podcasts similar to Srdeční záležitosti by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.