Rephonic
Artwork for Poker podcast by Adél

Poker podcast by Adél

Adéla Pecháčková Fořtová

V pokeru jsem už od roku 2010. Vyzkoušela jsem si snad všechny pokerové joby. Byla jsem pokerovou novinářkou, blogerkou, marketingovou manažerkou v poker roomu, pokerovou učitelkou, moderátorkou i sponzorovanou hráčkou. Slyšela jsem nespočet pokerových sehrávek, nadávek, proseb i nerozbouratelných strategií. Ta nejlepčí byla na to, jak porážet ruletu... V Pokerovém podcastu by Adél budu mluvit o t... more

PublishesWeeklyEpisodes42Foundeda year ago
Language
Czech
Number of ListenersCategory
Leisure

Listen to the Podcast

Artwork for Poker podcast by Adél

Latest Episodes

1. otázka: Co se stane s pokerem v Praze? more

--:--
--:--
a month ago

Pojďte si poslechnout souhrn minulosti, současnosti a plánů budoucích. Jaroslav Vobořil vám v rozhovoru zodpoví snad všechny ožehavé otázky, které vás napadnou. Například? Konec RebuyStars v Praze. Nastavení turnajů aneb turbo a multireentry. V čem b... more

--:--
--:--
2 months ago

Dag Palovič stále hraje poker, píše knihy a koučuje známé sportovce. To všechno zvládá už dva roky po nehodě, se kterou se dle jeho slov nemusel psychicky vůbec vyrovnávat. Jak je možné, že je to pro něj tak snadné? Jak myslí vítěz a jaké jsou techni... more

--:--
--:--
2 months ago

Někdejší slovenský PokerStars Pro Dag Palovič otevřeně sdílí svůj mindset, tipy pro lepší hru, ale hlavně pro lepší život. Proč nikdy necítil zášť vůči řidiči, který způsobil jeho nehodu na motorce? Dag Palovič stále hraje poker, píše knihy a koučuje... more

--:--
--:--
3 months ago

Proč měl Michael Sklenička potřebu poslat $5.000 někomu, koho vůbec neznal? Co se stalo na Bahamách a proč i přes to, že vyhrál neuvěřitelných $1.2 milionu mu chyba dealera neudělala radost? Co považuje jeden z nejlepších českých hráčů za nejdůležitě... more

--:--
--:--
4 months ago

V minulém Poker podcastu jsem se s Kristýnou Mlíkovou alias Kretyna28 dostala k tématu, které mě velmi zaujalo a rozhodla jsem se, že to s ní proberu mnohem podrobněji. Téma je rovnost pohlaví a "snadnost" přeměny pohlaví na jiné. Tedy proč se ve Špa... more

--:--
--:--
5 months ago

Kristýna Mlíková alias Kretyna28 je streamerka pro Winamax. Tento pokerový podcast probíhal hodně duchem ve Španělsku. Jak se dostala češka k profi pokerové dráze, streamování, moderování a proč se vrací do Čech? Probrali jsme pokerový boom, rozdíly ... more

--:--
--:--
5 months ago

Pokerový pamětník Čeky vzpomíná na pokerové začátky. V pokeru je už 25 let a krom neuvěřitelných historek, které zmínil si pamatuje i start pokeru v Československu. Jak je na tom Slovensko nyní s online pokerem a kam směřuje? Kam směřuje poker obecně... more

--:--
--:--
6 months ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Poker podcast by Adél and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Similar Podcasts

Top Leisure Podcasts

Critical Role
Critical Role Critical Role
Tales of a Gearhead
Tales of a Gearhead Stacey David
Echoes of History
Echoes of History History Hit & Assassin's Creed
Duck Call Room
Duck Call Room Si Robertson & Justin Martin
天真不天真
天真不天真 杨天真本真
The Big Fib
The Big Fib GZM Shows

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Poker podcast by Adél

Where can I find podcast stats for Poker podcast by Adél?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Poker podcast by Adél and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Poker podcast by Adél?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Poker podcast by Adél?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Poker podcast by Adél and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Poker podcast by Adél have?

To see how many followers or subscribers Poker podcast by Adél has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Poker podcast by Adél get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Poker podcast by Adél are there?

Poker podcast by Adél launched a year ago and published 42 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Poker podcast by Adél?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Poker podcast by Adél from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Poker podcast by Adél reviews from?

Rephonic pulls reviews for Poker podcast by Adél from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Poker podcast by Adél?

You can view podcasts similar to Poker podcast by Adél by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.