Rephonic
Artwork for Knižnica Ružinov

Knižnica Ružinov

KnižnicaRužinov

Novinky a zaujímavosti zo života Knižnice Ružinov ;-)

PublishesWeeklyEpisodes58Founded3 years ago
Language
Slovak
Number of ListenersCategory
Society & Culture

Listen to the Podcast

Artwork for Knižnica Ružinov

Latest Episodes

Predstavujeme vám nový podcast Knižnice Ružinov, v ktorom sa dozviete zopár klebiet o našich kolegoch a kolegynkách. Položíme im zopár zvedavých otázok, ktoré sa týkajú kníh a ich lásky k čítaniu. Dnes vám predstavíme našu Katku, ktorá má na starosti... more

--:--
--:--
a month ago

V našom aprílovom podcaste, v ktorom sa pýtame na rôzne zaujímavé otázky zo života Knižnice Ružinov, sme sa rozprávali s riaditeľkou knižnice Mgr. Evou Pindjákovou, ktorá nám prezradila horúce novinky, týkajúce sa pobočky na Bachovej, ktorá je moment... more

--:--
--:--
a month ago

V našom marcovom podcaste, v ktorom sa pýtame na rôzne zaujímavé otázky zo života Knižnice Ružinov, sme sa so Zuzkou z oddelenia marketingu rozprávali o podujatiach, ktoré knižnica plánuje do konca marca a v mesiaci apríl. Vyspovedali sme tiež Katku ... more

--:--
--:--
2 months ago

V našom poslednom podcaste, v ktorom sme vám postupne predstavovali knižky, ktoré nájdete v policiach našej knižnice, sme abecedu uzavreli a po štrnástich mesiacoch sme spolu s vami prešli celú knižnicu a odkrývali sme jednotlivé písmená. Predstavili... more

--:--
--:--
3 months ago

V našom druhom tohtoročnom podcaste, v ktorom sa pýtame na rôzne zaujímavé otázky zo života Knižnice Ružinov, sme sa s pani riaditeľkou knižnice Mgr. Evou Pindjákovou rozprávali o tom, ako postupujú práce pri rekonštrukcii pobočky na Bachovej 7 a ked... more

--:--
--:--
3 months ago

V našom februárovom podcaste, v ktorom Vám postupne predstavujeme knižky, ktoré nájdete v policiach našej knižnice, sme tentokrát nazreli, aké knihy pre deti a dospelých sa skrývajú pod písmenom Š, T a Ť. Opäť sme našli veľa dobrých a zaujímavých kní... more

--:--
--:--
3 months ago

V našom prvom tohtoročnom podcaste, v ktorom sa pýtame na rôzne zaujímavé otázky zo života Knižnice Ružinov sme sa rozprávali so Zuzkou z oddelenia marketingu o tom, čo Knižnica Ružinov pripravila pre svojich čitateľov a návštevníkov na koniec mesiac... more

--:--
--:--
4 months ago

V našom prvom tohtoročnom podcaste, v ktorom Vám postupne predstavujeme knižky, ktoré nájdete v policiach našej knižnice, sme tentokrát nazreli pod písmenko S. Aj tu sme pre Vás našli veľmi veľa zaujímavých knižiek, ktoré nie sú úplne nové, ale určit... more

--:--
--:--
4 months ago

Insights

Contact Information
Podcast Host
Number of Listeners
See our estimate of how many downloads per episode this podcast gets.
Growth
See how this podcast's audience is growing or shrinking over time.

Find out how many people listen to Knižnica Ružinov and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Top Society & Culture Podcasts

Stuff You Should Know
Stuff You Should Know iHeartPodcasts
This American Life
This American Life This American Life
Shawn Ryan Show
Shawn Ryan Show Shawn Ryan | Cumulus Podcast Network
We Can Do Hard Things
We Can Do Hard Things Glennon Doyle and Audacy
The Ezra Klein Show
The Ezra Klein Show New York Times Opinion

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Listeners per EpisodeGender SkewEngagement Score
Primary LocationSocial Media Reach

Frequently Asked Questions About Knižnica Ružinov

Where can I find podcast stats for Knižnica Ružinov?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Knižnica Ružinov and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Knižnica Ružinov?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Knižnica Ružinov?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Knižnica Ružinov and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Knižnica Ružinov have?

To see how many followers or subscribers Knižnica Ružinov has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Knižnica Ružinov get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Knižnica Ružinov are there?

Knižnica Ružinov launched 3 years ago and published 58 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Knižnica Ružinov?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Knižnica Ružinov from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Knižnica Ružinov reviews from?

Rephonic pulls reviews for Knižnica Ružinov from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Knižnica Ružinov?

You can view podcasts similar to Knižnica Ružinov by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.