Rephonic
Artwork for Doktorská rada

Doktorská rada

Český rozhlas
Health & Fitness

Užitečné rady, které se týkají vašeho zdraví, nabízí každou středu MUDr. Irena Kudrnovská. Pořad připravuje Markéta Vejvodová.Všechny díly podcastu Doktorská rada můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Listen

Do you want to know how many people listen to Doktorská rada? Or perhaps how many downloads it gets? Rephonic has scanned the web and collated all the information we found in our podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Our search tool lets you find other similar podcasts that cover the same topic and allows you to compare the figures, so you can be informed when reaching out.

Contact Information
How Many Listeners?
Rephonic gives you listener numbers, social media accounts, contacts and more across 3m+ podcasts.

Latest Episodes

Do určité míry může být padání vlasů v jarním období přirozeným jevem. Ostatně i v přírodě zvířata před letními horky ztrácejí srst a línají. Může se ale také jednat pouze o deficit různých výživových látek, které jsou nutné pro výživu vlasového foli... more

--:--
--:--
8 days ago

V období jarních prázdnin mnoho lidí vyjíždí na hory. Určitě se ale nechystejte pouze tak, že ze skříně vyndáte zimní oblečení a přendáte ho do kufru. Připravit je totiž nutné nejen oblečení, ale také svaly. Nástrah je na horách více, a pokud je nebu... more

--:--
--:--
15 days ago

V zimní období jsou časté virózy, nachlazení a někdy i záněty průdušek. Chladné počasí ale způsobuje také zhoršení astmatu a právě v zimě si mnozí mohou uvědomit, že tímto onemocněním trpí. První příznak je neustálé pokašlávání, protrhovaný kašel, du... more

--:--
--:--
22 days ago

Similar Podcasts

Rodičovská posilovna
Rodičovská posilovna Jan Vávra - www.rodicovskaposilovna.cz
Vinohradská 12
Vinohradská 12 Český rozhlas
Ľudskosť
Ľudskosť SME.sk
Piatoček
Piatoček SME.sk

Frequently Asked Questions About Doktorská rada

Where can I find podcast stats for Doktorská rada?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to Doktorská rada and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for Doktorská rada?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for Doktorská rada?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for Doktorská rada and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does Doktorská rada have?

To see how many followers or subscribers Doktorská rada has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does Doktorská rada get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of Doktorská rada are there?

Doktorská rada launched 5 years ago and published 81 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact Doktorská rada?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for Doktorská rada from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect Doktorská rada reviews from?

Rephonic pulls reviews for Doktorská rada from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like Doktorská rada?

You can view podcasts similar to Doktorská rada by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.