Rephonic
Artwork for BrandHunters

Jediný podcast na značky, který vás dostane! Jakub Kantor & Pavel Cahlík

PublishesWeeklyEpisodes25Founded3 years ago
Language
Czech
Categories
MarketingEntrepreneurshipBusiness

Listen to the Podcast

Artwork for BrandHunters

Latest Episodes

V této bonusové epizodě zpovídáme Radku Legerskou – specialistku na B2B obsahové strategie, která pomáhá značkám s řízením marketingu nebo se strategickou přípravou obsahu. more

--:--
--:--
a year ago

V této bonusové epizodě zpovídáme Jirku Peroutku – manažera komunikace dm drogerie markt Česko. “DéEmko” totiž vnímáme jako jedeno z mála ohrožení naší teorie, že #lovebrand neexistuje 😉 more

--:--
--:--
a year ago

Z osobní značky se pomalu stává buzzword brandingu. Vyrojila se spousta ověřených postupů a návodů, jak ji vybudovat. A stejně tak s Jakubem / Pavlem vídáme spoustu gurus, kteří vám tyto postupy chtějí prodat. more

--:--
--:--
a year ago

“Dostaňte nás do novin nebo do televize a je jedno s čím.” Tak pokud máte takovou představu o PR, tak budete asi trochu překvapeni, co s Alžbětou Fridrichovou a Jakubem Křenkem z agentury Adison rozebíráme. more

--:--
--:--
a year ago

Vyjednávání nás provádí na každém kroku. A je jedno jestli soukromém nebo pracovním. A značky vyjednávají prakticky po celou dobu své existence. Koho jiného si vzít do studia na toto téma než Radima Paříka. more

--:--
--:--
a year ago

Myslíte si, že startupy brand ze začátku své existence řešit nemusí? Že je důležitý produkt a delivery? Tak to máte pravdu jen z části. Malé části. S Michalem Nogou, který stojí za veleúspěšným Madmonqem se bavím o tom, jak by startupy měly přistupov... more

--:--
--:--
a year ago

Tentokrát se značkám podíváme pořádně na zoubek. Každý z nás vnímáme brand audit trochu jinak. Respektive ho používáme na jiných místech, při jiných příležitostech a v jiné hloubce. Ale i když k němu přistupujeme z různých směrů, je pro nás naprosto ... more

--:--
--:--
a year ago

V této epizodě jsme si do studia pozvali legendu českého reklamního průmyslu Josef Havelku. Kdo jiný by se měl vyjádřit k tématu kreativity než právě člověk, který stojí za kampaněmi jako Bóbika, Palečkovy a mnohými dalšími. more

--:--
--:--
a year ago

Insights

Contact Information
Podcast Host

Find out how many people listen to BrandHunters and see how many downloads it gets.

We scanned the web and collated all of the information that we could find in our comprehensive podcast database.

Listen to the audio and view podcast download numbers, contact information, listener demographics and more to help you make better decisions about which podcasts to sponsor or be a guest on.

Similar Podcasts

Vinohradská 12
Vinohradská 12 Český rozhlas
Prostor X
Prostor X Martin Bartkovský, Martin Bryś, Oliver Adámek
Studio N
Studio N Deník N
Vlevo dole
Vlevo dole Seznam Zprávy
5:59
5:59 Seznam Zprávy

Audience

Listeners, engagement and demographics and more for this podcast.

Gender SkewEngagement ScorePrimary Location
Social Media Reach

Frequently Asked Questions About BrandHunters

Where can I find podcast stats for BrandHunters?

Rephonic provides a wide range of data for three million podcasts so you can understand how popular each one is. See how many people listen to BrandHunters and access YouTube viewership numbers, download stats, chart rankings, ratings and more.

Simply upgrade your account and use these figures to decide if the show is worth pitching as a guest or sponsor.

How do I find the number of podcast views for BrandHunters?

There are two ways to find viewership numbers for podcasts on YouTube. First, you can search for the show on the channel and if it has an account, scroll through the videos to see how many views it gets per episode.

Rephonic also pulls the total number of views for each podcast we find a YouTube account for. You can access these figures by upgrading your account and looking at a show's social media section.

How do I find listening figures for BrandHunters?

Podcast streaming numbers or 'plays' are notoriously tricky to find. Fortunately, Rephonic provides estimated listener figures for BrandHunters and three million other podcasts in our database.

To check these stats and get a feel for the show's audience size, you'll need to upgrade your account.

How many subscribers does BrandHunters have?

To see how many followers or subscribers BrandHunters has, simply upgrade your account. You'll find a whole host of extra information to help you decide whether appearing as a sponsor or guest on this podcast is right for you or your business.

If it's not, use the search tool to find other podcasts with subscriber numbers that match what you're looking for.

How many listeners does BrandHunters get?

Rephonic provides a full set of podcast information for three million podcasts, including the number of listeners. You can see some of this data for free. But you will need to upgrade your account to access premium data.

How many episodes of BrandHunters are there?

BrandHunters launched 3 years ago and published 25 episodes to date. You can find more information about this podcast including rankings, audience demographics and engagement in our podcast database.

How do I contact BrandHunters?

Our systems regularly scour the web to find email addresses and social media links for this podcast. But in the unlikely event that you can't find what you're looking for, our concierge service lets you request our research team to source better contact information for you.

Where do you get podcast emails for BrandHunters from?

Our systems scan a variety of public sources including the podcast's official website, RSS feed, and email databases to provide you with a trustworthy source of podcast contact information. We also have our own research team on-hand to manually find email addresses if you can't find exactly what you're looking for.

Where does Rephonic collect BrandHunters reviews from?

Rephonic pulls reviews for BrandHunters from multiple sources, including Apple Podcasts, Castbox, Podcast Addict and more.

View all the reviews in one place instead of visiting each platform individually and use this information to decide whether this podcast is worth pitching as a guest or sponsor.

How does Rephonic know which podcasts are like BrandHunters?

You can view podcasts similar to BrandHunters by exploring Rephonic's 3D interactive graph. This tool uses the data displayed on the 'Listeners Also Subscribed To' section of Apple Podcasts to visualise connections between shows.